BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hernádi: a Mol-részvényeseknek is fontos a gazdaság rendbetétele

A Mol természetesen elfogadja a kormány döntését a szerdán bejelentett válságadó bevezetéséről; a társaság részvényeseknek is fontos a szélesebb gazdasági környezet rendbetétele - mondta el Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója újságírói kérdésre a Szeged-Arad gázvezeték átadása után. Három évnek pedig alkalmasint elégnek kell lennie a makrogazdasági problémák megoldására - fogalmazott.

2010. október 14. csütörtök, 17:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hernádi Zsolt ugyanakkor nem kívánt arra a kérdésre válaszolni, hogy milyen hatással lesz a társaságra az új adó, illetve, hogy konkrétan mekkora terhet jelent majd a Molnak. A részvények árfolyamába vélhetően már beárazódott a tegnap a miniszterelnök által bejelentett rendkívüli válságadó - tette hozzá. A cégvezető a Robin Hood adóval kapcsolatos idei kötelezettségek nagyságáról sem határozott meg konkrét számot.

Az új, csütörtökön átadott magyar-román vezetékkel kapcsolatban Hernádi azt mondta: további összeköttetések épülnek majd, márpedig az interkonektorok versenyt gerjesztenek, így örömteli módon Magyarországon is kezd kialakulni a gázverseny.

A magyar-román összeköttetés megvalósulása, illetve annak uniós támogatása eddig példa nélküli esemény az egykori szocialista országok között - tette hozzá. A román fél egyébként értesüléseink szerint már a legmagasabb szinten jelezte, hogy támogatja a vezeték kétirányúsítását.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet