BUX 139864.61 0,17 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra veszik a spanyol kötvényeket

A júniusi kibocsátást követően most ismét tízéves és harmincéves lejáratú eurókötvényekkel jelentkezett a hitelpiacokon Spanyolország: a tízéves lejáratú kötvényből 2,7 milliárd eurónyit, a harmincévesből 1,3 milliárd eurónyit bocsátottak ki.

2010. szeptember 16. csütörtök, 13:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Spanyolország iránti bizalom erősödését jelzi, hogy a tízéves kötvény átlaghozama 4,144 százalékra csökkent a júniusban piacra dobott kötvény 4,864 százalékos hozama után, a harmincévesé pedig 5,077 százalék, a korábbi 5,908 százalékkal szemben. A hitelpiacok növekvő bizalmát az is mutatja, hogy a tízéves kötvényre 6,31 milliárd eurónyi, a harmincévesre 2,68 milliárd eurónyi volt a kereslet.

Spanyolország jól halad az államháztartási hiány csökkentésével, és nincs szükség újabb megszorító intézkedésekre - jelentette ki nemrégiben az ország miniszterelnöke. A takarékossági csomag részeként egyebek mellett 10 milliárd euró értékben állítottak le infrastrukturális beruházásokat, csökkentették, illetve befagyasztották a béreket a közszférában, felfüggesztették a nyugdíjak inflációkövető emelését, visszafogták a helyi önkormányzatok finanszírozását.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet