BUX 139957.99 0,24 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Robban a KEG-részvények árfolyama

A BÉT döntése értelmében akár 30 százalékkal is drágulhat a papír - délután negyed háromig ebből 24 már meg is volt.

2010. szeptember 13. hétfő, 14:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Felfüggesztették a KEG-részvények kereskedését hétfőn 13 órától 14 óráig a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) azért, mert a börze módosította a KEG részvények ajánlati áraira vonatkozó korlátozást.

E szerint a hétfői kereskedési nap hátralévő részében a KEG-papírokra vonatkozó ajánlatok a szokásos 20 százaléknál nagyobb mértékben, 30 százalékkal térhetnek el a bázisártól, azaz a pénteki záróártól.

Negyed háromig 24 százalékkal 180 forintra ugrott az árfolyam

Az indoklás szerint a KEG részvények piacán az elmúlt napokban jelentős árelmozdulás volt tapasztalható, és így nem volt kellő mozgástere a részvény áralakulásának.

A cseppfolyós gáz tárolásával és forgalmazásával foglalkozó társaság "B" kategóriában forgó részvényei a felfüggesztést megelőzően jelentősen drágultak, 20 százalékkal 174 forintra nőtt az árfolyamuk a pénteki 145 forintról. A múlt héten összesen 58 százalékkal, 53 forinttal emelkedett az árfolyamuk.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet