Felfüggesztették a KEG-részvények kereskedését hétfőn 13 órától 14 óráig a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) azért, mert a börze módosította a KEG részvények ajánlati áraira vonatkozó korlátozást.
E szerint a hétfői kereskedési nap hátralévő részében a KEG-papírokra vonatkozó ajánlatok a szokásos 20 százaléknál nagyobb mértékben, 30 százalékkal térhetnek el a bázisártól, azaz a pénteki záróártól.
Negyed háromig 24 százalékkal 180 forintra ugrott az árfolyam
Az indoklás szerint a KEG részvények piacán az elmúlt napokban jelentős árelmozdulás volt tapasztalható, és így nem volt kellő mozgástere a részvény áralakulásának.
A cseppfolyós gáz tárolásával és forgalmazásával foglalkozó társaság "B" kategóriában forgó részvényei a felfüggesztést megelőzően jelentősen drágultak, 20 százalékkal 174 forintra nőtt az árfolyamuk a pénteki 145 forintról. A múlt héten összesen 58 százalékkal, 53 forinttal emelkedett az árfolyamuk.
