BUX 139933.86 0,22 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Molhoz igazol a szakállamtitkár

Az előző kormány energetikai szakállamtitkára a Molnál folytatja.

2010. szeptember 13. hétfő, 07:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gordos Péter, az előző kormány energetikai szakállamtitkára a Molnál folytatja pályafutását, de könnyen lehet, hogy az energiahivatal elküldött elnöke is csatlakozik a magyar energiacéghez - írta hétfői számában a Népszabadság.

A lapnak Gordos Péter megerősítette: augusztustól a Mol magyar vállalati kapcsolatokért felelős igazgatója. Kifejtette: a minisztériumban tíz éven át, különböző kormányok alatt végzett energetikával kapcsolatos szabályozási munkát. A kormányváltással azonban a szakállamtitkári poszt megszűnt. Több ajánlat közül végül a Mol megkeresését fogadta el.

A Népszabadság információja szerint Gordosnak új feladatkörében nemcsak a vállalatokkal, hanem a kormánnyal és a szakmai szervezetekkel is szükséges kapcsolatot tartani. A posztot eddig betöltő Miklós László a Mol terjeszkedése folytán ma már csoportszintű, többi között uniós, horvát és szlovák feladatokra is összpontosít.

A napilap pontosan meg nem nevezett forrásokra hivatkozva azt írta: továbbra is él a szóbeszéd, miszerint Matos Zoltán, a Magyar Energia Hivatal nemrég, egy év után eltávolított elnöke is a Molnál folytathatja, a gázkereskedelemmel foglalkozó leányvállalat igazgatójaként.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet