BUX 138428.92 0,58 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Japán zuhant a legnagyobbat

Az ázsiai tőzsdéken a jen erősödése miatti pánikban nagyot esett a tokiói tőzsde, Hongkongot pedig a Foxconn zuhanása húzta le, ám az egész régióban rossz volt a hangulat, lefelé mentek az indexek.

2010. augusztus 31. kedd, 08:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai esést Ázsiában is lejtmenet követte, a piacok tovább aggódnak a gazdasági fellendülés kifulladása miatt; elemzők szerint az amerikai fogyasztók kevesebb elkölthető jövedelméről tanúskodó adatok szegték a befektetők kedvét.

Többek között ennek a kockázatkerülő hangulatnak is köszönhető, hogy a jen – mint menedék deviza – tovább erősödött a dollárral szemben, ami pusztító hatást gyakorolt a japán exportőr vállalatok részvényeire. A Canon Inc. például 3,1 százalékot esett.

A hongkongi tőzsdét erősen befolyásolta a Foxconn International Holdings 8,3 százalékos zuhanása. A világ legnagyobb mobiltelefon-alkatrész gyártója meglepte a piacokat 142,6 millió dolláros első féléves veszteségével, elemzők szerint a magasabb bérköltségek miatt erősen lecsökkent a cég profitrátája.

A tokiói Nikkei 225 3,55 százalékot zuhant, a hongkongi Hang Seng pedig 1,08 százalékos, a szöuli Kospi 1 százalékos, a sanghaji kompozit index pedig 0,66 százalékos mínuszban fejezte be a napot.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet