BUX 139882.11 0,74 %
OTP 45890 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Betörtek a mínuszok Nyugat-Európába

Napközben már mínuszban álltak a vezető nyugat-európai tőzsdemutatók a gazdasági kilátások romlása miatt.

2010. augusztus 20. péntek, 14:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Amint arról beszámoltunk, a tőzsdemutatók - részben egy újabb olajipari felvásárlási sztori nyomán - emelkedéssel indítottak, de röviddel később már veszteséget mutattak az indexek, ami tovább nőtt kora délutánra. A befektetők kedvét megtépázta, hogy Németország lassuló gazdasági növekedésre számít.

Röviddel 13.30 óra után a londoni FTSE 0,73 százalékos, a frankfurti DAX 1,05 százalékos, a párizsi CAC 1,16 százalékos mínuszban volt.

A térség tőzsdéinek teljesítményét összefoglalóan kifejező FTSEurofirst 300-as index 1,2 százalékkal 1024,88 pontra esett.

Eközben az amerikai határidős indexek azt jelzik, hogy csökkenéssel nyit a Wall Street. Kora délután a DJIA 0,48 százalékos, a Nasdaq 0,56 százalékos, az S&P 0,51 százalékos mínuszban állt.

A Brent olaj hordónkénti ára 1,02 dollár csökkenéssel 74,28 dolláron volt.

Economx
Economx
MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet