Amint arról beszámoltunk, a tőzsdemutatók - részben egy újabb olajipari felvásárlási sztori nyomán - emelkedéssel indítottak, de röviddel később már veszteséget mutattak az indexek, ami tovább nőtt kora délutánra. A befektetők kedvét megtépázta, hogy Németország lassuló gazdasági növekedésre számít.
Röviddel 13.30 óra után a londoni FTSE 0,73 százalékos, a frankfurti DAX 1,05 százalékos, a párizsi CAC 1,16 százalékos mínuszban volt.
A térség tőzsdéinek teljesítményét összefoglalóan kifejező FTSEurofirst 300-as index 1,2 százalékkal 1024,88 pontra esett.
Eközben az amerikai határidős indexek azt jelzik, hogy csökkenéssel nyit a Wall Street. Kora délután a DJIA 0,48 százalékos, a Nasdaq 0,56 százalékos, az S&P 0,51 százalékos mínuszban állt.
A Brent olaj hordónkénti ára 1,02 dollár csökkenéssel 74,28 dolláron volt.
