BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A hónap legjobb napját zárta Bukarest

Jelentősen drágultak ma is a román részvények, a Bukaresti Értéktőzsde (BVB) vezető mutatói 3-6 százalék közötti pluszban zártak.

2010. július 27. kedd, 16:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ötödik napja tart a román papírok drágulása a bukaresti parketten, a pozitív világpiaci hangulat és az országban tartózkodó IMF küldöttség elismerő nyilatkozatai jelentős, 8,5 millió eurós forgalmat generáltak, ami havi szinten új csúcsot jelent.

A blue chipek indexe a BET több mint négy százalékkal magasabb szinten zárt az előző nap záróértékéhez képest, míg az öt befektetési alap (SIF) papírjai átlagosan 5,2 százalékot drágultak.

A bankpapírok közül a Banca Transilvania (TLV) közel hat százalékot erősödött, míg a BRD részvényei 2,3 millió eurós forgalom mellett 3,6 százalékos pluszban zártak.

Az energetikai szektorban érdekelt vállalatok mutatójának a BET-NG-nek több mint 3 százalékos emelkedését elsősorban az OMV Petrom (SNP) papírjainak 3,2 százalékos drágulása segítette.

Ezzel egy időben a Transgaz papírok 2 százalékkal míg a Transelektrica 7 százalékkal ugrott meg, igaz ez utóbbi jelentéktelen forgalmat generált.

Záráskor 47 kibocsátó papírja állt pluszban, 5 részvény ára nem változott és mindössze 5 részvény veszített értékéből az előző kereskedési nap záróértékéhez képest.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet