BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kikerülnek a kötvényindexekből a görög papírok

Londoni elemzők szerint várhatóan kikerülnek a görög állampapírok a globális kötvénypiacon aktív legnagyobb befektetési házak fejlett piaci kötvényindexeiből, miután a görög szuverén adósság minapi újabb, agresszív leminősítése nyomán Görögország mint államadós átlagos kockázati besorolása már nem éri el a befektetésre ajánlott szintet.

2010. június 17. csütörtök, 17:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Moody's Investors Service hitelminősítő a hét elején Londonban bejelentette: a görög kormánykötvények besorolását egyszerre négy fokozattal, az addigi elsőrendű "A3"-as szintről "Ba1"-re, vagyis a befektetésre ajánlott kategória alá rontja.

Nem sokkal korábban egy másik nagy hitelminősítő, a Standard & Poor's is agresszív mértékben, egyszerre több fokozattal szintén a befektetői kategória alá, vagyis spekulatív - "bóvli" - szintre, "BB plusz"-ra rontotta Görögország adósbesorolásait.

A Royal Bank of Scotland (RBS) londoni befektetési részlege összeállítást közölt arról, hogy ennek nyomán mely indexekből kerülhet ki a görög államadósság. Az elemzés kiemeli, hogy például a Bank of America-Merrill Lynch bankcsoport kötvényindex-szabályai szerint bármely szuverén kötvény átlagos besorolásának befektetési kategóriában - "BBB mínusz" szinten vagy felette - kell lennie, ennek azonban az átlagos görög besorolás már nem felel meg.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet