BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leváltás helyett lemondott a KSH elnöke

Benyújtotta lemondását Belyó Pál, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) elnöke szerdán - közölte a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium az MTI-vel.

2010. június 9. szerda, 19:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Belyó Pál a közigazgatási és igazságügy miniszter keresztül nyújtotta be lemondását. A minisztérium egyeztet Belyó Pállal szakmai tapasztalatainak lehetséges alkalmazásáról - áll a közleményben.

Amint arról beszámoltunk, a Népszava szombaton - az értesülés forrásának megnevezése nélkül - azt írta, hogy a kormány felmenti tisztségéből Belyó Pált, utóda Vukovich Gabriella, a KSH korábbi alelnöke lesz.

Belyó Pál 2009 novemberében került a KSH élére, kinevezése hat évre szólt. A KSH elnökét a miniszterelnök nevezi ki.

A közgazdász, statisztikus szakember 1998-tól a KSH felügyelete alá tartozó ECOSTAT Gazdaságelemző és Informatikai Intézet igazgatója volt. 2007-től a Kopint-Datorg Rt. Kutatási Igazgatóságát és a korábbi Magyar Közigazgatási Intézet kutatói osztályát magába olvasztó ECOSTAT Kormányzati Gazdaság- és Társadalom Stratégiai kutatóintézet főigazgatójaként dolgozott.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet