BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áprilisban is jött pénz az alapokba

Történelmi csúcsra emelkedett az alapok vagyona áprilisban.

2010. május 20. csütörtök, 12:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nem egészen optimális tőkepiaci környezet ellenére áprilisban is folytatódott a hazai alapokba történő tőkebeáramlás, bár a részvényalapok tulajdonosai - főleg intézményi befektetők - inkább hozamot realizáltak, azaz kiszálltak. Az alapkezelők szervezete, a Bamosz tagjainak alapjaiba áprilisban több mint 57 milliárd forintnyi friss tőkét fektettek, és további 24 milliárd forint hozamot értek el összesen.

A részvényalapokból kivontak 9,5 milliárd forintot, egyébként a többi alaptípusba tőke áramlott, ismét főként az alacsonyabb kockázatúnak számító (pénzpiaci, kötvény, garantált, ingatlan) konstrukciókba.

Így a hónap végére 418 alapban 3425 milliárd forintot kezeltek a szervezet tagjai, többet, mint eddig bármikor (a nem tag alapkezelők súlya csekély a piacon). Idén négy hónap alatt több, mint 300 milliárd forint volt már a tőkebeáramlás, ami a Bamosz főtitkára, Temmel András szerint több, mint 90 százalékban a kisbefektetők vásárlásainak köszönhető.

A magyar alapok első negyedéves statisztikáiról szóló Bamosz közleményt itt olvashatja el.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet