BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Román bank tart a bécsi tőzsdére

A részvényesek hozzájárulását követően a Banca Transilvania bevezetné részvényeit a Wiener Börsére

2010. május 3. hétfő, 16:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az 1997 óta a Bukersti Értéktőzsdén jegyzett cég vezetése a részvényeseknek azzal indokolta a tervezett lépést, hogy a bank így transzparensebbé és vonzóbbá válhat a külföldi befektetők számára. A bank legnagyobb tulajdonosa jelenleg az EBRD, 14,45 százalékos részvénycsomaggal, a második legnagyobb részvényes a Bank of Cyprus 9,7 százalékkal. Öt befektetési alap (SIF) együttesen 14,5 százalékot birtokol.

A Banca Transilvania (TLV) az első negyed évben 216 millió lejes adózás előtti eredményt ért el, ami 134 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest - derül ki a cég negyedéves gyorsjelentéséből. A TLV a nettó profitja viszont a várakozásokhoz képest kedvezőtlenebbül alakult, a piaci szereplők által jósolt 22 millió lejes nyeregséghez képest mindössze 16 millió lejt (3,85 millió euró) sikerült teljesíteni. A tavalyi év első három hónapjához viszonyítva a növekedés azonban még így is látványos, akkor ugyanis mindössze 1 millió lej tiszta haszon keletkezett.

A TLV- mely az egyetlen román tőkéjű bank mely képes lépést tartani a nagy nemzetközi hátterű pénzintézetekkel - kihelyezett hitelállományát az év első három hónapjában 2,3 százalékkal 12,4 milliárd lejre (közel három milliárd euró) növelte, a bank által kezelt aktívák összértéke meghaladja a 4,7 milliárd eurót.

A társaság tőzsdei kapitalizációja valamivel több, mint 600 millió euró, részvényeivel 2,19 lejes átlagáron kereskedtek ma.

Economx
Economx
Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet