A jövőre már a 110 születésnapját ünneplő, mára egyetlen független magyar gyógyszergyártó második nekifutásra megtartott közgyűlésén a jelen levő, alig 6,85 millió részvényt képviselő részvényes vita nélkül fogadta el a igazgatóság beszámolóját és a 770 forintos részvényenkénti osztalékot, amelyet a társaság június 15-től fog kifizetni. Ez az összeg az anyavállalat 57,3 milliárdos eredményéből 14,3 milliárd forint kifizetését jelenti.
A függetlenséggel megőrzésével kapcsolatban Bogsch Erik a cég vezérigazgatója a tavalyi évről szóló beszámolóban külön megemlítette az MNV Zrt. sikeres 2009 szeptemberi kötvénykibocsátását, illetve azt a tényt, hogy az elmúlt időszak jelentős vállalatfelvásárlásait követően a fogamzásgátlókat gyártó cégek közül egyedül a Richter az, amely el tudta kerülni a felvásárlást.
A vezérigazgató a konszolidált mérleg ismertetésekor elmondta, hogy a 267 milliárd forintos árbevétel és az 50 milliárd forintos adózott eredmény elérésében az amerikai piacon elért 41 százalékos - dollárban számolt -(drospirenone-nal összefüggő profitmegosztási bevételek) és az orosz piacon felmutatott 11 százalékos forgalomnövekedésnek köszönhető.
Az EU-ban és Magyarországon is a folyamatos kormányzati nyomás az árak és a társadalombiztosítási támogatások minél alacsonyabb szinten tartására, ami sokkal rosszabb szereplést eredményezett, miközben Ukrajnában és a többi FÁK-tagállamban a helyi devizák leértékelődése eredményezett jelentős forgalomcsökkenést.
A Richter stratégiájának három pillére közül a részvényeseket jelenleg vélhetően legjobban foglalkoztató originális kutatások állásáról új információ nem hangzott el, a Cariprazine nevű antipszichotikum fázis három klinikai vizsgálata az első negyedévben megkezdődött bipoláris mánia indikációban, a skizofrénia tekintetében pedig ebben a negyedévben.
A közgyűlés meghosszabbította az igazgatóság felhatalmazását sajátrészvény-vásárlásra az alaptőke 10 százalékának erejéig újabb egy évre, a vezetői és munkavállalói ösztönzési rendszerek részvényszükséglete mellett felvásárlási ügyletekben a saját részvény fizetési eszközként való felhasználása céljából.
A közgyűlés megszavazta a korábbi alaptőke-emelési felhatalmazás újabb öt évvel való meghosszabbítását is.
