Míg 2008-ban a hazai befektetési alapokban kezelt vagyon 21 százalékkal zsugorodott, addig tavaly 19 százalékkal növekedett - mondták el a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) sajtótájékoztatóján.
A tőke január végére ismét átlépte a 3000 milliárd forintos határt, ezzel már csak hajszállal maradt el a pénzügyi válság kitörése előtti szinttől és egyes számítások szerint februárban is jelentős volt a növekedés.
A pénzpiaci és kötvényalapok növekedésének hátterében az is ott van, hogy a növekvő árfolyamok miatt sokan értékesítették korábban olcsón vásárolt részvényeiket, és a tőkét főleg mérsékelt kockázatú befjegyekbe helyezték.
