BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Részvényből alapba mentek a háziasszonyok

Jelentősen növekedett tavaly a befektetési alapkezelők által kezelt vagyon mértéke, ám a részvényeiket jórészt eldobó befektetőket továbbra is elsősorban a minimális kockázató alapfajták érdeklik.

2010. március 4. csütörtök, 10:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Míg 2008-ban a hazai befektetési alapokban kezelt vagyon 21 százalékkal zsugorodott, addig tavaly 19 százalékkal növekedett - mondták el a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) sajtótájékoztatóján.

A tőke január végére ismét átlépte a 3000 milliárd forintos határt, ezzel már csak hajszállal maradt el a pénzügyi válság kitörése előtti szinttől és egyes számítások szerint februárban is jelentős volt a növekedés.

A pénzpiaci és kötvényalapok növekedésének hátterében az is ott van, hogy a növekvő árfolyamok miatt sokan értékesítették korábban olcsón vásárolt részvényeiket, és a tőkét főleg mérsékelt kockázatú befjegyekbe helyezték.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet