BUX 138919.20 -0,41 %
OTP 44790 -0,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bosszút forral a SEC a shortolók ellen

Az Amerikai Értékpapír Felügyelet (SEC) szerdai ülésén szigoríthat a shortolás szabályain - hivatkozik ismeretlen forrására a CNBC.

2010. február 24. szerda, 14:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mai találkozóján a SEC rendelkezéseket fogadhat el arra vonatkozóan, hogy gátat szabjon a részvény-shortolásnak.

Az intézkedés lényege, hogy az Értékpapír Felügyelet felfüggesztheti a shortolást (az értékpapírok fedezet nélküli eladását), ha egy részvény árfolyama napon belül esik egy bizonyos százalékkal. Az anonim forrás szerint a döntéshozók jelenleg 10 százalék esésről beszélnek.

Három éve az amerikai tőzsdéken eltörölték a felfelé kötési kényszert (uptick rule), amely a részvény-shortolás kordában tartásáért volt felelős, a szabályozás szerint shortolni csak akkor volt szabad, ha az adott papírra érkező előző kötés legalább egy centtel feljebb tornázta a jegyzést. A szabályozás eltörlése után az amerikai részvénypiac zuhanó repülésbe kezdett - sok papír több, mint 50 százalékot esett - részben a fedezet nélküli (meztelen) shortolásnak köszönhetően.

Most a SEC arra törekszik, hogy a felfelé kötési kényszer egy új verzióját foglalja határozatba, mely csak akkor engedné a shortolást, ha a kötés a "legjobb elérhető áron" történne és megszűnne az esés kezdetét követő napon.

A forrás anonimitást kért, hiszen a SEC szabályozása még nem végleges.

Külsős Szerző
Külsős Szerző

Ez is érdekelhet