BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A guru szerint bedől a nyugat

Az összes fejlett gazdaság - így az Egyesült Államok, Nagy Britannia, és a nyugat-európai gazdaságok is - bedől majd egyszercsak államadósságaik súlya alatt - vélekedik Marc Faber, a Gloom, Boom & Doom hírlevelet jegyző sztárbefektető.

2010. február 11. csütörtök, 08:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fejlett világ országaiban túl magas a GDP-re vetített államadósság, illetve a rövid időn belül esedékessé váló fedezetlen kötelezettségek következtében az államoknak addig kell nyomtatniuk majd a pénzt, míg bele nem rokkanak - nyilatkozta a CNBC-nek Faber.

A befektető szerint a feltörekvő gazdaságok ilyen összehasonlításban pénzügyileg jóval stabilabbak fejlett társaiknál.

Faber hozzátette, a csúcsukról 10-20 százalékot eső nemzetközi tőzsdék immár egy olyan korrekciós szakasz elején járnak, amely számítása szerint tovább folytatódik majd.

Úgy véli, az S&P 500-nál 1100 pont lehet az új ellenállási szint, bár a piac a túladottság miatt az elkövetkező tíz napban felfuthat egy kicsit. Ettől függetlenül Faber még mindig optimista a részvényeket illetően, mivel szerinte azok, illetve a nemesfémek bizonyulhatnak a legellenállóbb befektetésnek.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet