A Kor Mor-i mezők fölgázkitermelésének a projekt 2008-as októberi indulásakor közzétett tervek szerint még a tavalyi év első felében el kellett volna érnie a 300 millió köbláb/nap szintet, ám ez várhatóan csak az idei harmadik negyedévben valósulhat meg - jelentette ki a Pearl Project egyik fő tulajdonosa, a Crescent projektigazgatója egy konferencián, Abu Dzabiban. Jelenleg napi 120 millió köblábnyi földgázt hoznak felszínre - írja a Bloomberg.
A Mol még tavaly májusban vásárolt tízszázalékos részesedést a Pearl Petroleum Company Limitedben a Crescent Petroleumtól és a Dana Gas PJSC-től, amelyben egyúttal az OMV is hasonló részesedést szerzett.
A résztvevők becslései szerint 2014-re több mint napi 3 milliárd standard köbláb, azaz évente csaknem 31 milliárd köbméternyi gázt hozhatnak felszínre a Khor Mor, illetve a közelben fekvő Chemchemal mezőkön.
