BUX 139893.91 0,19 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lassabban fut fel a Mol kurd gázérdekeltsége

Egy évet késhet az iraki kurd területen folyó, Mol érdekeltségébe is tartozó Pearl projekt célkapacitásának elérése az egyik fő tulajdonos Crescent Petroleum szerint.

2010. február 1. hétfő, 16:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Kor Mor-i mezők fölgázkitermelésének a projekt 2008-as októberi indulásakor közzétett tervek szerint még a tavalyi év első felében el kellett volna érnie a 300 millió köbláb/nap szintet, ám ez várhatóan csak az idei harmadik negyedévben valósulhat meg - jelentette ki a Pearl Project egyik fő tulajdonosa, a Crescent projektigazgatója egy konferencián, Abu Dzabiban. Jelenleg napi 120 millió köblábnyi földgázt hoznak felszínre - írja a Bloomberg.

A Mol még tavaly májusban vásárolt tízszázalékos részesedést a Pearl Petroleum Company Limitedben a Crescent Petroleumtól és a Dana Gas PJSC-től, amelyben egyúttal az OMV is hasonló részesedést szerzett.

A résztvevők becslései szerint 2014-re több mint napi 3 milliárd standard köbláb, azaz évente csaknem 31 milliárd köbméternyi gázt hozhatnak felszínre a Khor Mor, illetve a közelben fekvő Chemchemal mezőkön.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet