BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP-nek nem sikerült a nagy mutatvány

Miután az egész napot a negatív tartományban töltötte, a vártnál jobb amerikai feldolgozóipari adatra az utolsó órában meredeken felívelt a BUX, amely így 0,45 százalékos plusszal 21 929,66 ponton zárt február első napján.

2010. február 1. hétfő, 16:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mutató így 380 pontos sáv bejárása után napi csúcspontján fejezte be a kereskedést, igen lanyha 11,5 milliárd forintos összforgalom mellett. 

A vezető papírok vegyes képet mutattak nap végére. Míg a Mol 1,23 százalékkal 18 740 forintra szépített és a Telekomnak is sikerült 0,85 százalékkal 714 forintra javítania, addig az OTP éppen csak, de lemaradt a pluszos zárásról.

A bankpapír 0,05 százalékkal, azaz 3 forinttal alulmúlva pénteki záróértékét 5845 forinton búcsúzott. Kisebb társa, az FHB viszont 2,4 százalékot erősödve 1408 forinton végzett. 

A blue chipek közül a Richter bizonyult a leginkább alulteljesítőnek, a gyógyszerpapír 0,63 százalékkal 41 200 forintra rontott.

Szektortársa, az Egis lett ellenben a nap nyertese, árfolyama 3,57 százlaékkal 18 850 foirntra emelkedett. Igaz, a teljes képhez hozzátartozik, hogy ezt igen gyenge 37 millió forintos forgalom mellett tette.

Mozgolódás volt tapasztalható a két BÉT-re bevezetett áramszolgáltatónál, míg az ELMŰ jegyzése 0,73 milliós forgalomban 3,10 százalékkal 29 070 forintra esett vissza, az ÉMÁSZ részvényei 4,2 milliós forgalom mellett 2,22 százalékkal feljebb kerülve 23 000 forinton zártak.

A kisebb papírokat követő BUMIX az Egis szárnyalásának köszönhetően 1,03 százalékos emelkedéssel zárta a hétfőt.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet