Az RFV tagi gyűlésén megválasztották Kassai Ákost, a Greenergy-csoport volt pénzügyi igazgatóját, január 11-e óta a társaság vezérigazgatóját az igazgatóság tagjának. A vezérigazgatói tisztséget korábban betöltő Makra József a továbbiakban a nemzetközi terjeszkedésért felelős stratégiai alelnökként folytatja munkáját a társaságnál.
A közgyűlés elfogadták a tizennyolc hónapos időtávra szóló, 88 800 darab saját részvény visszavásárlására vonatkozó programot.
Szintén megszavazták a kisebb részvényesi módosítási javaslatok figyelembe vételével a vezetői részvényopciós programot.
Ennek keretein belül 2014 december 31.-ig bezárólag maximum az alaptőke 3,7 százalékát kitevő, 88 800 darab RFV törzsrészvény vásárolható meg. A részvényenkénti opciós ár legalacsonyabb értéke a vezető tisztviselő nyilatkozatának elfogadását megelőző 30 nap forgalommal súlyozott tőzsdei átlagára. Az opciós vételár a lehívásra kerülő részvények darabszámának és fent meghatározott részvényenkénti opciós árának szorzata.
A február elsejétől induló programban az igazgatóság döntése alapján a vezérigazgató, a vezérigazgató helyettes, illetve más, vezetői pozíciót betöltő munkavállalók juthatnak részvényvásárlási opcióhoz.
Kassai Ákos vezérigazgató a Napinak elmondta, az RFV stratégiája nem változik, a növekedés elsődleges forrása továbbra is a régiós terjeszkedés lesz, személyével a stratégia megvalósítása kaphat új lendületet. A Románián kívüli célországokról viszont csak a konkrét szerződések megkötése után szólnak majd.
