BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brutális nyereség a Goldmannál

A Goldman Sachs 4,95 milliárd dolláros, részvényenként 8,2 dolláros negyedik negyedéves nyereséget ért el, szemben a Thomson által megkérdezett elemzők papíronként 5,2 dolláros prognózisával.

2010. január 21. csütörtök, 14:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A társaság bevételei az időszak során 9,62 milliárd dollárt tettek ki, ami némileg elmarad a Thomson 9,65 milliárdos elemzői konszenzusától.

A negyedik negyedéves eredmény óriási javulás a tavalyi azonos időszak közel öt dolláros papíronkénti veszteségéhez képest.

A teljes évet tekintve a pénzintézet 45,17 milliárd dolláros bevételein 13,4 milliárd dollárnyi, részvényenként 22,13 dolláros nyereséget könyvelhetett el.

A TARP hitelt tavaly az elsők közt törlesztő Goldman a tőkemegfelelőségi mutatója terén sem szégyenkezhet kitűnőnek mondható 15 százalékis Tier 1 tőkearánnyal.

A pénzintézetet az elmúlt évben számos kritika érte az átlagosnál magasabb vezetői bónuszok kifizetéséért, így tanulva hibáiból a válság előtti 2007-es szintnél 20 százalékkal alacsonyabb éves keretet különített el kompenzációkra.

A bevételek oroszlánrészét, 6,41 milliárd dollárt ismét a kötvény- részvény- és árupiaci befektetésein érte el a Goldman.

A társaság törzsrészvényeire 0,35 dolláros osztalékkifizetésről határozott.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet