A társaság bevételei az időszak során 9,62 milliárd dollárt tettek ki, ami némileg elmarad a Thomson 9,65 milliárdos elemzői konszenzusától.
A negyedik negyedéves eredmény óriási javulás a tavalyi azonos időszak közel öt dolláros papíronkénti veszteségéhez képest.
A teljes évet tekintve a pénzintézet 45,17 milliárd dolláros bevételein 13,4 milliárd dollárnyi, részvényenként 22,13 dolláros nyereséget könyvelhetett el.
A TARP hitelt tavaly az elsők közt törlesztő Goldman a tőkemegfelelőségi mutatója terén sem szégyenkezhet kitűnőnek mondható 15 százalékis Tier 1 tőkearánnyal.
A pénzintézetet az elmúlt évben számos kritika érte az átlagosnál magasabb vezetői bónuszok kifizetéséért, így tanulva hibáiból a válság előtti 2007-es szintnél 20 százalékkal alacsonyabb éves keretet különített el kompenzációkra.
A bevételek oroszlánrészét, 6,41 milliárd dollárt ismét a kötvény- részvény- és árupiaci befektetésein érte el a Goldman.
A társaság törzsrészvényeire 0,35 dolláros osztalékkifizetésről határozott.
