BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vártnak megfelelő veszteség a Citinél

A Citigroup 5,4 milliárd dolláros bevételei mellett 7,6 milliárd dolláros, azaz részvényenként az elemzői várakozásoknak megfelelő 0,33 dolláros veszteséget szenvedett a negyedik negyedévben.

2010. január 19. kedd, 14:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A TARP visszafizetéssel kapcsolatos költségek, illetve egyéb egyszeri tételek kiszűrésével a veszteség 1,4 milliárd dollárt, azaz papíronként 6 centet tesz ki 15,5 milliárd dollárnyi bevétel mellett.

A tavalyi azonos időszakban a bank történetének legnagyobb, 17,24 milliárdos veszteséget könyvelhette el.

Az időszak során a pénzintézet nem teljesítő hitelek fedezésére képzett céltartalékai év/év alapon 36 százalékkal 8,2 milliárd dollárra apadtak.

Bár a társaság a kihívásokkal teli környezetben továbbra is óvatos álláspontot képvisel, a hitelpiac javulására és stabilizálódására utaló jeleket vél felfedezni főleg az ázsiai és latin-amerikai piacokon -szögezi le a gyorsjelentésben John Gerspach, a Citi pénzügyi igazgatója.

Az év egészét tekintve az amerikai piacot lefedő Citicorp 14,7 milliárd dolláros nyereséget gazdálkodott ki, igaz, ez elsősorban a költséglefaragásoknak, illetve a Smith Barney brókerüzletág eladásának köszönhető. Csoportszinten így is 1,6 milliárdos a veszteség.

A Citi részvényei közel 2 százalékkal estek a gyorsjelentés közzétetele után a nyitás előtti elektronikus kereskedésben.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet