BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Összeomlás vagy csendes emelkedés jön

Meglehetősen eltérően ítélik meg a magyar tőzsde jövő évi kilátásait a Napi által megkérdezett elemzők: a rendszer összeomlásától kezdve a nyugodt árfolyam-emelkedésig széles skálán szóródnak a vélemények. A célárak alapján a BUX jövő év végére 6,5 százalékkal emelkedik.

2009. december 23. szerda, 05:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nagy az esély, hogy jövőre véget ér az a piramisjáték, ami arra megy ki, hogy az amerikai adósságot szétterítse a világban, a játék ugyanis csak addig tarthat, míg van új beszálló. Hogy mikor kerül a piacra az utolsó befektetésre váró cent, az sajnos nem jósolható meg pontosan; lehet, hogy már januárban, de az is lehet, hogy csak valamikor később. Mindenesetre ha nyugodt évünk lenne, ha beállnánk egy sávba, az nagyon meglepne – mondta lapunknak Sarkadi Szabó Kornél, a Cashline vezető elemzője. A válságot ugyanis csak látszólag sikerült megoldani: a pénznyomtatás ugyan megakadályozta a pénzügyi rendszer összeomlását, ám a gazdaság szerkezeti problémáit nem oldotta meg.

Ennyire nem pesszimista a kilátásokat illetően Vágó Attila, a Concorde vezető elemzője, ám ő sem hiszi, hogy 2010-ben megismétlődhetne az idei emelkedés. A részvényárak a szakember szerint már tükrözik a jövőre és a 2011-re várt nyereségnövekedést is, így az árfolyam-emelkedésnek nem nagyon van további tere.

További részletek a Napi Gazdaság szerdai lapszámában

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás
Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet