Nagy az esély, hogy jövőre véget ér az a piramisjáték, ami arra megy ki, hogy az amerikai adósságot szétterítse a világban, a játék ugyanis csak addig tarthat, míg van új beszálló. Hogy mikor kerül a piacra az utolsó befektetésre váró cent, az sajnos nem jósolható meg pontosan; lehet, hogy már januárban, de az is lehet, hogy csak valamikor később. Mindenesetre ha nyugodt évünk lenne, ha beállnánk egy sávba, az nagyon meglepne – mondta lapunknak Sarkadi Szabó Kornél, a Cashline vezető elemzője. A válságot ugyanis csak látszólag sikerült megoldani: a pénznyomtatás ugyan megakadályozta a pénzügyi rendszer összeomlását, ám a gazdaság szerkezeti problémáit nem oldotta meg.
Ennyire nem pesszimista a kilátásokat illetően Vágó Attila, a Concorde vezető elemzője, ám ő sem hiszi, hogy 2010-ben megismétlődhetne az idei emelkedés. A részvényárak a szakember szerint már tükrözik a jövőre és a 2011-re várt nyereségnövekedést is, így az árfolyam-emelkedésnek nem nagyon van további tere.
További részletek a Napi Gazdaság szerdai lapszámában
