BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elpáholták az OTP-t

A dollár további erősödésével párhuzamosan már kisebb eséssel zárták a keddi napot a világ tőzsdéi. Erre erősítettek rá az ausztriai bankállamosításról szóló hírek, így természetese volt, hogy a magyar tőzsde sem tudta folytatni a hétfői emelkedését.

2009. december 15. kedd, 16:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BUX 1,9 százalékkal 20 655, 51 pontra esett vissza kedden, ami meghaladta a vezető európai indexek mérséklődését. A pénteken kifutó decemberi határidős index a promt indexnél kisebb mértékben 1,5 százalékkal csökkent, így 20 680 ponton zárta a kereskedést.

Miután a nemzetközi tőzsdéken elsősorban a banki részvényeket adták, így nem csoda, hogy idehaza is az OTP részvények árfolyam esett a legtöbbet. Az OTP 3 százalékkal 5351 forintra esett vissza, ami azért tragédiát egyelőre nem jelent, hiszen fontos szintek nem törtek az árfolyamban.

Sokat 2,7 százalékot esett a Mol részvények értéke is, ami 15 605 forintos árat jelentett. A Magyar Telekom értéke 1,8 százalékkal csökkent, ez 726 forintos utolsó árat takart.

A legerősebb részvény a nagyok közül továbbra is a Richter, amelynek az árfolyama0,1 százalékkal 43 245 forintra csökkent. A gyógyszergyártó jó szereplését a gyengülő forint is segítette. Ez megmutatkozott az Egis átlag alatti esésében is, a kisebbik gyógyszergyártó ugyanis 0,5 százalékkal zárt lejjebb a hétfői záró áránál, ami 18 850 forintos árat takart.

A kisebb részvények közül 2,4 százalékkal esett vissza az econet 123 forintra, úgy láétszik a befektetőket egyelőre nem érdekelte, hogy lapinformációk szerint a Boros- Bochkor páros a cég országos rádió adójánál folytatja januártól.

A magyar tőzsde új részvényének első kereskedési napján 15 darab Nordtelekom papír cserélt gazdát egyetlen kötés erejéig 3333 forinton.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet