Ugyanez mondható el azonban a nagyobb nemzetközi részvénypiacokra is, így továbbra sem igazán lehet mást mondani, minthogy az elmúlt hetekben megszokott sávon belül mozog a piac.
A vezető index a BUX 0,6 százalékkal 21 054 pontra emelkedett a nap végére. Napközben egy pillanatra mínuszban is forgott az index, ami azt jelentette, hogy 20 390 ponton érte el mélypontját a mutató. A héten kifutó decemberi lejárat értéke 1,1 százalékkal tudott emelkedni, így 20 990 ponton fejezte be a napot, ami még mindig alacsonyabb érték a promt indexénél.
A vezető részvények közül a Mol tudott a legtöbbet emelkedni, az olajrészvény árfolyama 1,9 százalékkal 16 045 forintra emelkedett. Az OTP 1,2 százalékkal 5517 forintig menetelt, ami azt jelentette, hogy 3 forinttal napi csúcsa alatt zárt a részvény. A forgalom ugyanakkor elég alacsony 6,6 milliárd forint volt a bankpapír esetében.
A Magyar Telekom minimális mértékben 0,3 százalékkal drágult, ami 739 forintos utolsó értéket jelentett. Esett viszont a Richter árfolyama. Az elmúlt napokban legerősebbnek mutatkozó, és többéves csúcsra száguldó gyógyszergyártó árfolyama a nap végére 1,4 százalékkal 43 300 forintra esett vissza. Az Egis értéke is csökkent 0,4 százalékkal 18 950 forintra. Az új céégének alapításáról szóló Humet híreket nem fogadta örömmel a piac, a részvény 5,3 százalékkal 17 forintra esett vissza. Hír nélkül száguldott viszont a TVK, amely 4,3 százalékkal 3495 forintra emelkedett.
