BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra 5500 felett az OTP

Kis emelkedéssel kezdte a hetet a magyar tőzsde, ami ugyan jó hír, ugyanakkor figyelembe véve a nap elején megjelent kedvező Dubai hírket elég vérszegényre sikeredett a magyar tőzsde növekedése.

2009. december 14. hétfő, 16:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ugyanez mondható el azonban a nagyobb nemzetközi részvénypiacokra is, így továbbra sem igazán lehet mást mondani, minthogy az elmúlt hetekben megszokott sávon belül mozog a piac.

A vezető index a BUX 0,6 százalékkal 21 054 pontra emelkedett a nap végére. Napközben egy pillanatra mínuszban is forgott az index, ami azt jelentette, hogy 20 390 ponton érte el mélypontját a mutató. A héten kifutó decemberi lejárat értéke 1,1 százalékkal tudott emelkedni, így 20 990 ponton fejezte be a napot, ami még mindig alacsonyabb érték a promt indexénél.

A vezető részvények közül a Mol tudott a legtöbbet emelkedni, az olajrészvény árfolyama 1,9 százalékkal 16 045 forintra emelkedett. Az OTP 1,2 százalékkal 5517 forintig menetelt, ami azt jelentette, hogy 3 forinttal napi csúcsa alatt zárt a részvény. A forgalom ugyanakkor elég alacsony 6,6 milliárd forint volt a bankpapír esetében.

A Magyar Telekom minimális mértékben 0,3 százalékkal drágult, ami 739 forintos utolsó értéket jelentett. Esett viszont a Richter árfolyama. Az elmúlt napokban legerősebbnek mutatkozó, és többéves csúcsra száguldó gyógyszergyártó árfolyama a nap végére 1,4 százalékkal 43 300 forintra esett vissza. Az Egis értéke is csökkent 0,4 százalékkal 18 950 forintra. Az új céégének alapításáról szóló Humet híreket nem fogadta örömmel a piac, a részvény 5,3 százalékkal 17 forintra esett vissza. Hír nélkül száguldott viszont a TVK, amely 4,3 százalékkal 3495 forintra emelkedett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet