BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Háromszorozná a Mol az INA jövedelmezőségét

A kitermelésben a következő években növekedés elsősorban Horvátországban és egyéb országokban kerülhet sor, elsősorban a gázfelhozatal terén - fogalmazott Molnár József, a Mol pénzügyi vezérigazgató helyettese.

2009. december 2. szerda, 15:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol ma lényegesen több mint a magyar olajtársaság, régiós szinten elősorban versenyképesség szempontjából komoly szereplő – szögezte le Molnár József pénzügyi vezérigazgató-helyettes a portfolio.hu Tőzsdenapján.

A Mol jelenleg 734 milliárd hordós készletekkel rendelkezik, 145 millió hordós napi kitermeléssel - mondta. A versenyképesség terén Európában az egyik legolcsóbban kitermelő, illetve az öt finomító közül kettő, a százhalombattai és a pozsonyi Európa legjobb jövedeltermelő finomítói közé tartoznak.

A kitermelésben a következő években növekedés elsősorban Horvátországban és egyéb országokban kerülhet sor, elsősorban a gázfelhozatal terén - fogalmazott. A Mol az elkövetkező három év során az INA EBITDA-termelőképességének megháromszorozását tervezi, illetve növelnék a költséghatékonyságát is.

A pakisztáni Pearl akvizíció stratégiai jelentőségű lehet a gázellátás szempontjából Molnár szerint. A Mol-Cez együttműködése pedig lehetővé teszi a régiós szinten jelentkező áramellátási hiányokra való reagálást.

A finomítói marzsok szintjén kismértékű javulást várnak a dízel előállítás terén, a 2009 első kilenc hónapjában jelentkező 71,7-es átlagos marzshoz képest 95-ös különbözetre számítanak jövőre, míg a motorbenzin esetében szűkülhet a crack-spread.

A befektetések terén a szíriai Hayan blokk fejlesztését, illetve a magyar, kurd, kazah, pakisztáni és szíriai feltárásokat folytatnák.

A Mol jövőre 70, míg hosszabb távon 90 dolláros olajárra számít – szögezte le Molnár.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet