BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyászos szereplést mutatott az OTP

Harmatosra sikerült a magyar tőzsdén december második napja. Az amerikai indexek hiába emelkedtek kedden jelentősen, ez a Magyarországon befektető részvényeseket hidegen hagyta, és nem igazán nyúltak a vételi gombhoz.

2009. december 2. szerda, 16:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mindez azt jelentette, hogy a BUX a nap eleji még viszonylag optimista nyitás után 21 094 ponton elért napi csúcsáról fokozatosan esett lefelé, míg a nap végi csapkodás eredményeként végül 20 913 ponton fejezte be a napot, ami gyakorlatilag megegyezett az előző napi értékével.

A hamarosan kifutó decemberi BUX lejárat 0,5 százalékkal tudott emelkedni, az értéke azonban még így is a promt BUX-é alatt maradt a 20 899 pontos értékével.

A vezető részvények vegyesen mozogtak szerdán. Az OTP továbbra is nagyon halovány teljesítményt nyújt, de ez nem meglepő annak fényében, hogy külföldön is e szektor papírjait hanyagolják a legjobban. Az OTP a nap elején ugyan még 5500 forint felett is megfordult, zárásra azonban 5430 forintig konyult le az árfolyam, ami a,6 százalékos mínuszt jelentett az előző naphoz képest. A forgalom viszont nagyon kicsi 6,6 milliárd forint volt, ami azt mutatja, hogy nagyobb szereplők nincsenek most a piacon.

A Magyar Telekom is esett szerdán 1,4 százalékot, így 728 forinton fejezte be a napot. Az átlagnál nagyobb esés valószínűleg a keddi nap végi felkötés eredménye is, mivel különösebb hír nem jelent meg a részvénnyel kapcsolatban.

Az elmúlt napok legerősebb papírja a Richter tovább drágult. A 42 500 forintos értéke 0,5 százalékos pluszt jelentett. Napközben azonban ennél magasabban 42 960 forinton is megfordult a papír. A legtöbbet így a vezető részvények közül - a nemzetközi trendnek megfelelően - a Mol emelkedte, amely 1,4 százalékkal 16 350 forintra drágult.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet