Így egyelőre úgy látszik, a magyar tőzsde kihagyta a további emelkedés lehetőségét, bár az optimisták hihetnek abban is, hogy egy komolyabb erőgyűjtés zajlik jelenleg.
A BÉT befektetői reggel voltak a legpesszimistábbak, így a BUX szinte egész nap emelkedni tudott a nap elején elért 21 029 pontos minimumról. A 21 402 pontos maximumot délután kettő körül abszolválta az index, ahonnan lassú lemorzsoládással ereszkedett lejjebb - igazi pánik a pirosban kezdő amerikai indexek hatására sem alakult ki. A BUX végül 0,9 százalékos pluszban 21 309 ponton zárt.
A vezető papírok forgalma továbbra is igen alacsony volt, ami azt mutatja, hogy a többség továbbra is inkább kivár.
Az elmúlt napokban leggyengébbnek mutatkozó OTP 1 százalékkal 5690 forintig tudott drágulni, igaz napközben ennél magasabban 5700 forint felett is forgott. A Mol - amelyre a CIB lerontotta vételi ajánlását- 0,6 százalékkal tudott drágulni, így a záró ára 16 400 forint lett.
A Magyar Telekom 0,4 százalékkal 763 forintra drágult, míg a nap legjobban teljesítő blue chipje a Richter volt. A gyógyszerrészvény - amelyet a Buda-Cash hosszabb távon továbbra is vételre ajánl -1,7 százalékkal 41 780 forintig menetelt.
A kisebb részvények közül több is jó napot fogott ki. A csütörtökön elinduló új országos rádió tulajdonosa, az econet már a nap elején is 10 százalékot meghaladó pluszban volt 140 forint felett, amiből zárásra 5,3 százalékot tudott megtartani, ez 139 forintos árat jelentett. A Humet 5,9 százalékkal, a Kulcssoft 6 százalékkal, míg a Pannergy 6,1 százalékkal tudott drágulni.
