BUX 138494.40 -0,72 %
OTP 44670 -0,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ne vegyél most Molt (CIB)

A CIB 14 500 forintos célár mellett vételről tartásra rontotta le a Mol ajánlását.

2009. november 18. szerda, 15:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol harmadik negyedéves gyorsjelentésében a világgazdasági trendeknek megfelelő, egyben a szektortársakhoz hasonló teljesítményről számolt be. Üzemi szinten jól teljesített a cég, az adózott eredmény elmaradt a várakozásoktól, összességében pedig elmondható, hogy továbbra is nehézségekkel kell megküzdenie a cégcsoportnak - véli a CIB..

A Mol gyorsjelentés számait vizsgálva, azt kaptuk, amire számítani lehetett: a működési környezet gyengesége tovább ronthatja a Mol eredményességét, emellett a szektorban egy elhúzódó és lassú fellendülés a készpénz termelő képességre is negatív hatással lehet a következő negyedévekben - írja a gyorsjelentést követő kommentárjában a CIB.

A Mollal kapcsolatban régen nem jelent meg az árfolyamot érdemben befolyásoló fejlemény a Mol piacán, ezért az utóbbi időszakban teljesen érdektelen kereskedést láthattunk. Az idei évre nagyobb elmozdulást nem is valószínűsítenek a jelenlegi információk alapján, a bank elemzői. Az egy részvényre jutó eredményvárakozásukat (EPS) egyelőre nem változtatták meg (2009: 958 forint, 2010: 2081 forint), így a 14 500 forintos célárukat is megtartották. Rövidtávú tartási ajánlásukon nem változtattak, míg hosszútávon a vételt tartásra minősítették a kedvezőtlen működési környezet és a gazdasági fellendüléssel kapcsolatos borúlátásuk miatt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet