BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vigyázni kell a részvényvásárlással

Az elmúlt napokban rég nem látott esést szenvedett el a magyar tőzsde, a Napinak nyilatkozó szakemberek szerint azonban könnyen lehet, hogy aki most vásárol, az hosszú időre bent ragad.

2009. október 29. csütörtök, 04:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Volt egy kis romlás a globális hangulatban, különösen a pénzügyi szektorban, aminek nem tett jót az ING-sztori. Komoly esés bontakozott ki a Deutsche Bank részvényeinél, de zuhan az Erste és a Raiffeisen is, ami magával húzza az egész régiónkat, mivel itt túlsúlyban vannak a tőzsdéken a bankrészvények – vázolta a helyzetet Pintér András, a Budapest Alapkezelő portfóliómenedzsere a Napi Gazdaságnak.

A piacok erős vízválasztóhoz érkeztek, a legtöbb index a március óta tartó emelkedő csatorna aljára esett vissza. Ezzel még a trend nem tört meg, de ha folytatódik az esés, akkor megbicsaklik.

További részletek a csütörtöki Napi Gazdaságban

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet