A nap elején még optimisták voltak a befektetők, miután kedden este kisebb eséssel megúszták az amerikai piacok, így a vezető részvényekkel együtt a BUX is pluszban tudott nyitni.
A BUX 20 653 ponton érte el napi csúcsát délelőtt. Az emelkedés lendületét azután a chicagói beszerzési menedzser index várakozások alatti értéke indította el, annak ellenére, hogy a GDP adat jobb lett, annál mint amit vártak. A BUX a kedvezőtlen amerikai makro adat hatására gyorsan zuhant, és pillanatok alatt 20 153 pontig esett vissza. Végül 20 226 ponton 0,5 százalékos mínuszban zárt az index.
A vezető index a zuhanását elsősorban az OTP-Mol párosnak köszönhette, miután e két részvényt öntötték le elsősorban a befektetők. A Mol kezdte az esést amely a nap elején még 15 920 forinton is megfordult a nap végi leöntésnek betudhatóan viszont 15 270 forinton is megfordult. A nap végi záró értéke végül 15 370 forint lett, ami 1,7 százalékos mínuszt jelentett.
Az OTP is elindult a nap elején az 5500 forintot jelentő éves csúcsa felé, a napi tetejét végül 5431 forinton érte el. Nagyobb csata 5400 forint környékén volt, ahonnan zuhanórepülésben 5229 forintig esett vissza a részvény ára. A papír 5252 forintos utolsó értéke végül 1 százalékos esést jelentett az előző záró árhoz képest, napon belül azonban 3,5 százalékot csúszott le a részvény.
Érdekes volt a Magyar Telekomot szereplése, a részvényt ugyanis 805 forintig visszaöntötték a pánik hangulatban, után azonban ismét pluszba húzták, hogy azután zárásra újra 0,7 százalékos mínuszban 805 forinton fejezze be a napot.
A kedvezőtlen hangulatban viszont emelkedett a Richter. A gyógyszercég részvénye egész nap pluszban forgott, s végül 1,5 százalékkal 38 100 forintra emelkedett.
