BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Erste szerint venni kell a Molt

A régiós olajcégek közül az OMV-t tartja a legjobb lehetőségnek az Erste a frissen publikált elemzésében, amelyben a magyar olajcéget, a Molt is felhalmozás ajánlással látott el.

2009. szeptember 28. hétfő, 11:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A régiós olajcégek közül 39 eurós részvényenkénti célár mellett tartja jelenleg a legjobb befektetési lehetőségnek a hétfőn 26,5 euró környékén forgó OMV részvényeit az Erste, amely így természetesen vételi ajánlást adott ki a részvényre.

Felhalmozás ajánlás mellett 13 000 forintról 18 200 forintra emelte a Mol 12 hónapos célárát is a bank szektor elemzője, és a Mol tulajdonában lévő INA esetében is felhalmozás az ajánlás 1888 kunás 12 havi célárfolyam mellett.

Az Erste elemzője a MOL mellett a PKN Orlen célárát is megemelte a korábbi 27 zlotyis szintről 30 zlotyira, azonban a papírokra vonatkozó ajánlás maradt tartás.

Ugyanakkor a Lotos és az Unipetrol esetében óvatosságra int az elemző, és inkább az eladást ajánlja ezeknél a részvényeknél.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet