BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszállt a Freesoft, miután kiszállt egy nagytulajdonos

A FreeSoft árfolyama 358 millió forintos forgalom mellett 7,7 százalékkal 1970 forintig emelkedett szerdán délelőtt a tőzsdén.

2009. szeptember 23. szerda, 10:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Napi Gazdaság értesülése szerint az árfolyam robbanása azután következett be, hogy eladták összes részvényeiket A Humansoft korábbi tulajdonosai Illés Antal, és felesége, akik az elmúlt időszakban folyamatos eladásaikkal nyomás alatt tartották az árfolyamot.

Illés 173 140 darab részvényt adott el 1653 forintos, míg a felesége 33 284 darab részvényt 1650 forintos árfolyamon - tudtuk meg bróker körökből. E kér csomag együttesen 10,98 százalékát jelentette a FreeSoft részvényeinek.

A Napi információi szerint a vevői oldalon a FreeSoft jelenlegi főtulajdonosi köre állhatott, akik hosszabb távra vásárolták meg a részvényeket.

Illésék egyébként szeptember 9.-én hivatalosan is bejelentették, hogy a férj 12 000 darabot, szeptember 10.-én pedig 360 darabot adott már el. Ezekkel az eladásokkal közvetlen tulajdona  173 140 darabra csökkent, míg felesége tulajdonában 33 284 darab részvény volt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet