BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerika miatt erősödött a forint

A térségi valutákat a vártnál jobb amerikai kiskereskedelmi adat optimizmusa hajtotta kedden, a forint-euró árfolyam 272-es szintig jutott délutánra.

2009. szeptember 15. kedd, 16:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kedd reggeli 273 forint alatti indulás után tovább erősödött a forint az euróval szemben, 271,50-es szintig, délután fél ötkor 272 forintot kértek egy euróért - mondta a Napinak Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank kereskedője. Az egész kelet-közép-európai régiót jellemző optimizmus a piacon a vártnál jobb amerikai kiskereskedelmi forgalmi adat következménye volt, ez mozgatta napon belül a piacokat - tette hozzá. A zlotyi egészen 4,154-es szintig jutott, jelenleg 4,164-en áll. A legkevésbé a cseh korona reagált pozitívan, azonban a negatív belső hírek ellenére ez is inkább a régiós hangulat után ment, 25,38-ig jutott.

Délután fél ötkor egy dollárért 186,40, egy svájci frankért 179,40, 100 japán jenért pedig 204,50 forintot kértek a bankközin. Ruzsonyi limitált erősödésre számít az elkövetkező időszakban, inkább a csendesebb, oldalazós mozgás lesz jellemző. Az unalmasabb napok alatt minden bizonnyal nem támadja meg a forint-euró árfolyam a 270-es szintet - tette hozzá.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet