Ma is folytatódik a dollár gyengülése, ezzel március óta a leghosszabb negatív szakaszba lépett az amerikai fizetőeszköz, a kínai ipari termelés vártnál magasabb szintje következtében ugyanis megnőtt a fejlődő piacok iránti befektetői érdeklődés - írta a Bloomberg.
Az euró kilenchavi csúcspontra érkezett, de az angol font is havi legmagasabb szintre emelkedett a dollárhoz képest, a jen pedig második napja erősödik a dollárhoz képest.
A dollár index, amely a dollár hat legfőbb kereskedelmi partner fizetőeszközéhez viszonyított értékét fejezi ki, 76,675-re csökkent a tegnapi 76,817-ről. Egy euró értéke 1,46 dollár fölé emelkedett a korábbi 1,4582-es szintről, egy fontért pedig 1,67 dollárt kértek a bankközin, de korábban az 1,6742-es, augusztus 7-e óta legmagasabb szintet is érintette a keresztárfolyam.
Elemzők szerint az euró további erősödésére lehet számítani a dollárhoz képest, az 1,7419-es árfolyamszintig.
