BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gyenge dollár miatt emelkedik az olajár

A kőolaj határidős ára ötödik napja emelkedik, elemzők viszont szeptemberben némi korrekcióra lehet számítani a piacon.

2009. szeptember 11. péntek, 12:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kőolaj ára ötödik napja emelkedik, mivel a dollár árfolyama kilenc hónapos mélypontra zuhant az euróhoz képest, illetve Kína ipari termelése a vártnál gyorsabb ütemben bővült - írja a Bloomberg.

Októberi szállításra 44 centtel, 0,6 százalékkal 72,38-ra emelkedett az olajár a New York-i árutőzsdén, ezen a héten a határidős árak 6,3, az év eleje óta 62 százalékkal kerültek magasabbra. A kínai ipari termelés 12,3 százalékkal bővült éves szinten, a várt 11,8 százalék helyett.

A dollár 1,4621-es szintre gyengült a tegnapi nap folyamán a közös európai valutához képest, idén az euró összességében 4,6 százalékkal lett erősebb az amerikai devizánál. Kína olajimportja 17,92 tonnára emelkedett augusztusban, az éves alapú emelkedés 18 százalék.

A Bloomberg által megkérdezett elemzők szerint ugyanakkor némi csökkenésre lehet számítani a határidős olajpiacokon, a raktárkészletek növekedése, illetve az időszakos karbantartások miatt leálló finomítók kieső teljesítménye miatt.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet