BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európára is átragadt a jókedv

A vezető európai indexek emelkedéssel indultak péntek reggel, követve az amerikai zárás optimizmusát.

2009. szeptember 4. péntek, 09:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai zárás pozitív hangulát követve emelkedve ébredt Európa: az FTSE 0,84, a CAC-40 0,66, a DAX 0,93 százalékos növekedésben van a kereskedés elején. Jót tett a bányászati iparnak, hogy az aranyár 990 dollár felett maradt. A Kazakhmys bányavállalat 3,9 százalékot emelkedett, miután a Morgan Stanley felminősítette a társaságot. Az Infeon Technologies chip-gyártó arra a hírre indult felfelé, hogy a német tőzsde megerősítette: visszakerül a DAX indexbe a Hannover Re biztosító helyére - 2,6 százalékos emelkedésig jutott, a Hannover Re 1,2 százalékos mínuszban van.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet