Az amerikai zárás pozitív hangulát követve emelkedve ébredt Európa: az FTSE 0,84, a CAC-40 0,66, a DAX 0,93 százalékos növekedésben van a kereskedés elején. Jót tett a bányászati iparnak, hogy az aranyár 990 dollár felett maradt. A Kazakhmys bányavállalat 3,9 százalékot emelkedett, miután a Morgan Stanley felminősítette a társaságot. Az Infeon Technologies chip-gyártó arra a hírre indult felfelé, hogy a német tőzsde megerősítette: visszakerül a DAX indexbe a Hannover Re biztosító helyére - 2,6 százalékos emelkedésig jutott, a Hannover Re 1,2 százalékos mínuszban van.
