BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem fog a válság a Fevitán

Brutális profitnövekedésről adott számot a Székesfehérvári Hűtőipari Nyrt, az első félévben.

2009. augusztus 29. szombat, 12:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarországon a Fevita márkanévről ismert cég közel 200 millió forint mérleg szerinti eredményt ért el az év első hat hónapjában, szemben az egy évvel korábbi 36 millió forintos profittal.

A remek eredmény egyrészt a jól kontrollált költségekkel és a növekvő árbevétellel is magyarázható a cég mérlege szerint

A társaság 18,5 százalékkal 2,45 milliárd forintra növelte az árbevételét az idén az első félévben - tette közzé a társaság az első hat hónapról szóló gyorsjelentésében a BÉT honlapján. Az árbevételen belül a magyarországi értékesítés 7 százalékkal, míg az export több mint 60 százalékkal nőtt.

Ugyanakkor az anyagjellegű ráfordítások 8 százalékkal emelkdedtek, míg a személyi jellegű kiadásokat sikerült több mint 8 százalékkal lefaragni. Így az üzemi szintű eredmény 286 millió forintot tett ki, míg egy évvel korábban ez még csak 64 millió forint volt.

A pénzügyi műveleteknél ugyanakkor a kiadások jelentős növekedése miatt a veszteség 37 millióról 97 millióra nőtt, így lett végül a nettó profit 200 millió forint.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet