Néhány amerikai tőzsdeszakértő szerint az 1980-as évek eljén látott tőzsdei fellendülésben tapasztaltak jobban jellemzik napjaink helyzetét, mint a Nagy Gazdasági Világválság - írja a Bloomberg.
A grafikon összehasonlítja a Standard & Poor's 500 indexének alakulását a 12 éves márciusi mélyponttól, a 27 évvel ezelőtti nyár végi időszakkal. 1982 augusztusában a S&P 500 kétéves mélypontra ért, majd az év végéig 15 százalékot erősödött, sőt az évtized végéig minden évben magasabbra szárnyalt.
A befektetői hangulat nagyon hasonló, minden jel inkább a fellendülésre utal, mintsem az ellenkezőjére - véli a Wells Capital Management tanácsadója. Elsősorban a fogyasztói és üzleti bizalom megerősödését, a kiskeresedelem eladásainak növekedését illetve az export alakulását tekinti bíztatónak az elemző.
A Birinyi Associates Inc. elnöke szerint bár érdemes visszatekinteni az 1982-es időszakra, az árnyaltabb kép azt mutatja, hogy jelenleg eléggé eltérő a helyzet. Mint elmondta, az S&P 500 által tartalmazott vállalatok közül csak a technológiai iparág volt képes lépést tartani az emelkedéssel az 1962 óta 9 alkalommal előfordult bika piacokon.
