BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Optimistán indult a hét Európában

A vezető indexek pozitív irányba indultak hétfőn, leginkább a bankszektorban eluralkodó jó hangulat következtében.

2009. július 20. hétfő, 10:22

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vezető európai indexek optimistán indították a hetet: az FTSE 0,65, a CAC-40 1, a DAX pedig 1,06 százalékos emelkedéssel indult a hétfői kereskedésen. A bankszektornak az amerikai CIT Group megmentéséről szóló hírek tettek jót: a Societe Generale 1,62, a Santander 1,28 százalékot emelkedett, a Lloyds Banking Group közel 6 százalékos szárnyalása pedig a pozitív profitvárakozásokról szóló hétvégi bejelentés eredménye.

Az bányaipari szereplők közül a Xstrata 2,3, a Rio Tinto 2,7 százalékkal emelkedett múlt heti záró árához képest. A GlaxoSmithKline 2,2 százalékos emelkedésben van, miután a Human Genome Sciences-zel közösen fejlesztett készítményük sikeresen zárta a klinikai kísérletek harmadik fázisát.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet