BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felpörgette az Intel az amerikai piacot

A vezető indexek a pozitív tartományban fejezték be a szerdai kereskedést, a Nasdaq kilenc, a DJ és az S&P több mint egy hónapja nem járt ilyen magasan.

2009. július 16. csütörtök, 08:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai indexek emelkedtek szerdán, a Nasdaq 3,5 százalékos növekedés után 9 hónapos csúcson zárt, a Dow Jones 3,1 százalékot, az S&P 500 3 százalékot szárnyalt nyitóárához képest, utóbbi kettő több mint egy hónapja nem járt a mostani magasságokban.

Az Intel árfolyama 7,2 százalékot emelkedett, kilenchavi árfolyamcsúcsra, miután az első negyedévnél jelentősen jobb eredményeket és pozitív kilátásokat publikált.

Jót tett a szektornak az Intel emelkedése: a rivális Micro Devices 8,7, a Google 3,2, az Apple 3,2 százalékot emelkedett.

A pénzügyi szektorbeli rally-t a kártyatársaságok vezették: a Dow Jones legjobb eredményét az American Express produkálta, 11 százalékot szárnyalt szerdán, a Capital One Financial 23 százalékot, az Alliance Data Systems 15 százalékot emelkedett.

Esett viszont az Abbott Laboratories (2,6 százalékot), miután profitja második negyedéves visszaeséséről számolt be, ugyanígy nyitóára alá került a szerdai nap végére a Pharmaceutical Product Development, 3,3 százalékkal csökkent az árfolyama, miután a Goldman Sachs eladásra rontotta minősítését.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet