BUX 139023.10 -0,34 %
OTP 44900 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem a pénznyelő cégek jelentik az orosz piac jövőjét

Az orosz befektetési bank, a Trojka Dialog szerint azoknak a cégeknek a papírjai lesznek népszerűek az orosz piacon, amelyek megfelelő osztalékot fizetnek részvényeseiknek.

2009. július 2. csütörtök, 11:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A befektetőknek a "készpénznyelő" cégeket, mint a Gazprom el kell adniuk, és olyanokat kell vásárolniuk, amelyek megfelelő készpénzállománnyal rendelkeznek, mint a Mobile TeleSystems (MTS), mivel a globális krízis felértékelte az osztalékfizetés jelentőségét - javasolja a Trojka Dialog orosz befektetési bank a Bloomberg szerint. Az orosz piac leggyengébb pontja a részvényesek számára termelt készpénz alacsony foka - mondta Kingsmill Bond, a Trojka elemzője. A bank kimutatásai szerint az orosz tőzsdei cégeknél összességében legalább 4 éve nem volt szabad cash flow, a tőkeberuházások következtében, idén várhatóan 18 százalék lesz a nyereség részvényeseknek kifizetett aránya, ami az egyik legalacsonyabb a fejlődő piacok között. Bond szerint a Gazprom, a Transneft vagy a RusHydro vagy képtelen szabad cash flow-t termelni, vagy csak egyszerűen nem akarják osztalékként kifizetni azt, míg az MTS, az Uralkali bányavállalat vagy a Novatek földgáztermelő azok között van, amelyeknek mind a képessége, mind a szándéka megvan a kifizetésre.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet