BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kilenc hónap után új cég a Hong Kong-i parketten

A Suchuan Expressway tőzsdei bevezetéséből 205 millió dollár tőkebővítésre számít, a bejelentés után a cég árfolyama szárnyalni kezdett.

2009. július 2. csütörtök, 08:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A fizetős autóutakat üzemeltető Sichuan Expressway Co. (SE) 11,56 százalékos pluszba került a Hong Kong-i kereskedésen, azután, hogy a vállalat bejelentette: a 9 hónapos elsődleges részvénykobocsátási (IPO) szünet után elsőként vezeti be a tőzsdére részvényeit - írja a MarketWatch. A South China Morning Post információi szerint a cég hamarosan megszerzi az IPO-hoz szükséges engedélyeket a kínai hatóságoktól. Az SE tervei szerint 1,4 milliárd jüan (mintegy 205 millió dollár) tőkebővítést tesz lehetővé az 500 millió darabos kibocsátás. A SE tőzsdére vitele elemzők szerint jó hírt jelent a Hong Kong-i parkett nagyobb szereplőinek is, amelyek a közeljövőben szeretnék a kínai belső piacokat is meghódítani.

Korábban a szintén kínai Guilin Sanjin Pharmaceutical jelentette be, hogy részvényei 10,1 százalékát vezeti be a Hong Kong-i tőzsdénél kisebb Shenzhen-re, 455,42 milliárd jüan értékben jegyezték elő a cég papírjait.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet