BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hetven dollár alatt az olaj

Az ázsiai piacokon folytatódott az Amerikában szerdán megindult olajárvisszaesés.

2009. július 2. csütörtök, 10:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A határidős olajárak lefelé tartottak a csütörtöki ázsiai kereskedésben, tovább gördítve az Egyesült Államokban szerdán megindult csökkenést. A visszaesés a raktárkészletek növekedésével párhuzamosan történt, így csökkenhetett 70 dollár alá a hordónkénti ár.
Az augusztusi szállítású nyersolaj árfolyama 23 centtel 69,08 dollára esett Tokióban, a legközelebbi lejáratú szerződések szerinti ár 2,2 százalékkal 69,89 dollárra mérséklődött hordónként a New York-i árutőzsdén szerdán. A negyedévet így is 41 százalékos emelkedéssel zárta az olaj. A csökkenés oka elsősorban az, hogy az USA kőolaj-termékekből felhalmozott raktárkészletei 14 hete folyamatos növekedést mutatnak. A szerdai adatok szerint Kína nyersolaj-tartalékai 0,4 százalékkal emelkedtek májusban az előző hónaphoz képest, 284 millió dollárra - írja a MarketWatch.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet