BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másodlagos kibocsátás az RFV-nél

Négyszázezer részvény másodlagos kibocsátása keretében 20 százalékos tőkeemelést hajt végre július közepén az RFV - jelentette be Soós Csaba, a társaság igazgatóságának elnöke.

2009. június 30. kedd, 12:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tíz éve először a Regionális Fejlesztési Vállalat hajt végre másodlagos kibocsátást a BÉT-en. A tőkeemelésre a cég tavaly augusztusi közgyűlési felhatalmazása keretében kerül sor - mondta el egy keddi sajtótájékoztatón Soós Csaba, az RFV elnöke.

Ugyan tavaly nyáron még október környékére tervezték a kibocsátást, a pénzügyi válság keresztül húzta a társaság terveit. Így az intézményi befektetőkkel folytatott egyeztetések, illetve a folyamatban lévő, elsősorban a futó projektek finanszírozási igénye alapján július közepén kerül sor az SPO-ra. A jelenlegi hitelszűke miatt ugyanis nagyobb önerőt igényelnek a hitelező bankok, márpedig a fűtési szezon kezdetére, októberre le kell zárni a fűtéskorszerűsítési beruházásokat.

És bár a kibocsátásra a válságban, bizonytalan befektetői hangulat mellett kerül sor, Soós az előzetes befektetői visszajelzések alapján bízik a jegyzés sikerében. Ezt támasztja alá a cégvezető szerint a konjunktúrától független cégprofil (energiahatékonysági beruházások, elsősorban önkormányzati ügyfélkörrel), illetve a globális felmelegedést ellensúlyozó projektek felértékelődése.

Ugyan Soós a kibocsátásról részleteket egyelőre nem árulhatott el, az 1-1,2 milliárdos tőkebevonási célérték, illetve a bevezetendő részvénymennyiség alapján 2500-3000 forintos papíronkénti jegyzési ár várható. A jegyzést várhatóan az Erste végzi majd, részletekkel a tájékoztató PSZÁF általi jóváhagyását követően jövő szerdán szolgál majd az RFV.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet