BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vegyes zárás New Yorkban

Míg a Dow negyedik kereskedési napját zárta zsinórban mínusszal, az S&P-500, illetve a Nasdaq szépen hízott szerdán - utóbbinak az Oracle vártnál jobb eredménye adott szárnyakat.

2009. június 25. csütörtök, 08:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kereskedés vége előtt a várakozásoknak megfelelően az irányadó kamatláb tartását jelentette be a Fed. A kamatdöntésnek eladási hullámot indukáló hatása inkább csak az állampapírpiacon volt. A nyíltpiaci bizottság indoklásában ugyanis leszögezte, a meghirdetett, összesen 1750 milliárd dolláros kötvény és jelzálog hátterű értékpapír-vásárlási programon nem változtatnak.

A részvényárfolyamok inkább az indoklás gazdasági kilátást taglaló részére vették némiképp délnek az irányt. A vegyes jövőkép egyrészt a gazdaság tartós gyengélkedését, másrészt a zsugorodás lassulását jelzi előre.

A kamatdöntés bejelentése előtt még mindhárom vezető mutató határozott pluszban volt. Részben azért, mert a befektetők nem a vártnál rosszabb amerikai lakáspiaci adatra, hanem a tartós javak megrendelésállományának meglepő növekedésére figyeltek.

A vezető mutatók közül a Dow 0,28 százalékkal esett, ellenben az S&P-500 0,65 százalékkal éppen csak 900 pontos szint fölé kúszott, míg a tech-túlsúlyos Nasdaq 1,55 százalékkal zárt a keddi értéknél magasabban.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet