A kőolaj ára 70 dollár felett állt meg a keddi kereskedésben; hét hónapja, november 4-e óta nem lépte át a 70 dolláros határt az árfolyam. A növekedéshez hozzájárult a dollár gyengülése és az amerikai energiaügyi minisztérium előrejelzése az üzemanyagárak emelkedéséről.
A júliusi szállítású kőolaj ára 1,92 dollárral, azaz 2,8 százalékkal hordónként 70,01 dollárra emelkedett a New York-i árutőzsdén kedden.
Kevin Kerr, a Kerr Trading International elnöke szerint egyértelműen a dollár gyengesége okozza az áremelkedést az árutőzsdén, ott is főleg az energiaszektorban. Az olaj ára az elektronikus Globex-kereskedésen tovább emelkedett, szerdán a tokiói piacon elérte a 70,94 dolláros hordónkénti összeget.
Az északi-tengeri Brent könnyűolaj szerda reggel 70,15 dollár volt Londonban júliusi szállításra, 53 centtel drágább a keddi zárónál. A West Texas Intermediate (WTI) szerda reggel hordónként 70,71 dollár volt júliusra a chicagói Globexen, 70 centtel drágább a keddi New York-i záró 70,01 dolláros árnál.
Az amerikai energiaügyi minisztérium szerint a nyersolaj ára átlagban 67 dollár lesz az idei év második felében, mintegy 16 dollárral magasabb, mint az első fél évben.
