A piac szabadését számos befektető nem tudta elviselni, s volt, aki a mélypontok közelében szállt ki. A helyzet egyedülálló volt abban a tekintetben, hogy nem csak a kisbefektetők estek pánikba - mondta a techticker.com-nak adott interjújában Joseph Besecker, az Emerald Asset Management elnök vezérigazgatója. Számos profi portfólió-menedzsert is kiütött a piacról a zuhanás, akik most imádkoznak egy kis visszaesésért.
Sok intézményi portfólió kezelője, akár saját szabályzataikat is áthágva eladott - köztük számos nyugdíjalap kezelő - ők zavarban vannak - mondta a szakértő. Az eladást sokszor a készpénzállományok alacsony szintje okozta, valamit az, hogy sokat veszítettek hedge fundokba és strukturált termékekbe történt befektetésekenk. Az általuk felhalmazott, befektetésre váró pénzmennyiség támaszt adhat a nagyobb részvényindexeknek, különösen, ha az emelkedés a negyedév végéig folytatódik. Ekkor erősödhet a kezelt portfóliók teljesítményével kapcsolatos nyomás, ami ahhoz vezethet, hogy vásárlásaikkal tovább fűtik az emelkedést.
Az alapkezelő cég elnöke szerint az Emerald most olyan kis- és közepes kapitalizációjú cégek részvényeire koncentrál, melyek megfelelő helyzetben vannak a recesszióból való kilábalás esetén.
