A tengerentúli makroadat kedvező fogadtatása nyomán a dollár erősödik, és rögvest megindult a hozamgörbe átárazása a tengerentúlon - mondta el Ötvös Mihály, a Commerzbank devizapiaci kereskedője. Az amerikai adat megjelenésekor a zöldhasú még gyengült, de később szinte minden devizával szemben erősödött, ami a feltörekvő devizáknál, különösen térségünkben nagy mozgást generált - tette hozzá a kereskedő. Az elemző szerint a hétfő délelőtt is rámehet az átárazásra.
A forint előbb 289 fölé gyengült az euróval szemben, majd valamivel 286 fölé erősödött, de később ismét 288 fölé korrigált. A piacon jelenleg több, egymással részben ellentétes irányba dolgozó tényező hat: a tőzsdék továbbra is emelkednek, ám a dollár erősödik, és a lett deviza válsága csak bonyolítja a helyzetet Ötvös Mihály szerint, aki ezért a jelenlegi helyzetben nem is vállalkozott a következő napokban várható árfolyamsáv becslésére. Tovább kuszálhatja a helyzetet a hétvégi európai parlamenti választás, valamint a brit kormányválság. Mindennek tetejében az elmúlt hónapok tapasztalata alapján az sem zárható ki, hogy később módosítani kell az amerikai munkaerőpiaci adatot.
A régiós devizák egyébként kifejezetten alulteljesítenek a többi feltörekvővel összehasonlítva, az átlagot meghaladó gyengülésük arra utal, hogy az befektetők szerint térségünkben a legmagasabbak a kockázatok - mondta Ötvös Mihály. Péntek délután négy óra után az euró jegyzése már ismét 289 forint fölött járt, egy dollárért 205,40, egy svájci frankért pedig 189,85 forintot kértek a piacon.
