Az index napi mélypontja 15 000 pont alatt volt, ahonnan csak az utolsó percek shortzárásainak köszönhetően tudott elrugaszkodni az index.
A nagy papírok közül az OTP sínylette meg a legjobban a napot. A bankpapír 4,1 százalékkal 3360 forintig esett, úgy, hogy a nap elején még 3550 forinton is forgott. Ezután azonban a komolyabb eladói nyomás hatására folyamatosan esett a részvény egészen 3310 forintig. Innen az utolsó fél órában pattant fel az ár, az utolsó kötés azonban azt jelentette, hogy a papír ismét a 3500 forint környékén húzódó 200 napos mozgóátlag alá került, ezzel újra medvepiacon találva magát a részvény. Ráadásul a 3450-3465 forint található rést is úgy töltötte be, hogy alá is zárt, a következő rés pedig már 2990-3008 forint között van.
A Mol árfolyama ugyanakkor csupán 0,1 százalékot esett 12 835 forintra, amiben szerepet játszhatott az is, hogy az olaj árával kapcsolatban ismét 100 dollárt közelítő jóslat jelent meg. A Magyar Telekomnak viszont nem ártott, hogy a magyar állampapírok hozama jelentősen megugrott csütörtökön, az osztalékrészvény árfolyama ugyanis 2,5 százalékkal 610 forintra emelkedett.
A Richter 270 forintot esett ugyan, de csütörtökön forgott először az 590 forintos osztalék nélkül, így a 30 500 forintos végső ár emelkedésként is felfogható. A piaccal szemben szárnyalt a forint gyengüléséből profitáló Egis is, ami 5 százalékkal 15 900 forintig drágult. A szintén a nap végén felrántott FHB 1,3 százalékkal 715 forintig emelkedett.
