BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szabadulni fog saját részvényeitől a Fotex

A Fotex áttette székhelyét Luxewburgba, a helyi rendeletek szerint csak 10 százaléknyi sajátrészvényt tarthat, ezért a felesleget vagy eladja, vagy bevonja.

2009. június 4. csütörtök, 14:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Fotex megtartotta első luxemburgi közgyűlésést, amelyen a szavazásra jogosító részvények 59,3 százaléka képviseltette magát (a 70,7 millió részvényből 10,6 millió a cég saját tulajdonában van). A luxemburgi közjegyző által vezetett közgyűlés döntött a társaság székhelyének áthelyezéséről Budapestről a luxemburgi Capellen városába és elfogadta az új francia nyelvú alapszabályt.

Mindössze néhány eltérés van a magyar alapszabályhoz képest, a leglényegesebb, hogy az osztalékfizetésről ezentúl az igazgatóság dönt (a Fotexet ismerve ennek gyakorlati jelentősége kevés lehet).

További változás, hogy a saját részvények aránya a jegyzett tőke 10 százalékában van maximálva, a többletet így vagy be kell vonni, vagy értékesteni kell. A cég könyvizsgáló váltott, a budapesti Ernst&Young helyett a strasseni Van Cauter lesz az auditor. A közgyűlés újabb egy évre megerősítette a korábbi igazgatóságot (köztük lapunk főszerkesztőjét is)

A közgyűlés csaknem három órán keresztül tartott. A részvények névértéke az év eleje óta a korábbi 100 forint helyett 0,42 eurócent.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet