Az amerikai piac már nyitáskor is esést mutatott, aminek intenzitása később csak nőtt. A Dow Jones a nap végére 0,75, az S&P-500 1,37, a Nasdaq 0,59 százalékkal csúszott vissza. A gyengülés ugyanakkor annyiban viszonylagosnak tekinthető, hogy a tőzsdék márciusi mélypontjukhoz képest tegnapig 40 százalékkal erősödtek.
A rossz hangulatot néhány az előre jelzettnél gyengébb makroadat alapozta meg: a megszűnt állások számát májusban bőven félmillió fölé várják, azaz a helyzet alig javult áprilishoz képest és a szolgáltató szektor PMI-je, illetve a feldolgozóipari megrendelésállomány sem javult a vártnak megfelelően.
Növelték a bizonytalanságot Ben Bernanke Fed-elnök szavai, aki az elszálló amerikai költségvetési hiányra figyelmeztetett és arra, hogy meg kell teremteni a fiskális egyensúly helyreállításának alapjait, valamint arra, hogy a hosszabb lejáratú amerikai kötvények hozamai emelkedésnek indultak.
A Dow 30 komponense közül délutánra már csak 3 mutatott emelkedést, a legnagyobb veszteségeket a Alcoa, a DuPont és Chevron részvényesei könyvelhették el. Utóbbiban szerepet játszhatott a 66 dollár/hordó felé csordogáló olajár, amit a várnál magasabb amerikai készletek magyaráznak.
A kockázatéhség csökkenését jelzi, hogy a dollár ismét erősödésnek indult az euróval szemben, az 1,43 feletti szintről 1,415-ig jött vissza a keresztárfolyam. Emellett napközben a jen enyhe erősödést produkált a vezető devizákkal szemben.
